СРОЧНО для жителей Украины! Что может произойти с долларом?

Мінекономрозвитку розробило два сценарії розвитку української економіки до 2019 року.

У четвер відповідний документ був ухвалений на засіданні урядового комітету з питань економічної політики. А в п’ятницю на своєму засіданні його розглянув Кабінет Міністрів, – пишеЕкономічна правда.

Перший сценарій – оптимістичний. Він передбачає швидке реформування економіки за допомогою міжнародних партнерів України. Зростання ВВП в такому випадку вже в наступному році становитиме 3%.

Другий сценарій – песимістичний. Він передбачає більш слабку позицію українських товарів на зовнішніх ринках, повільні темпи реформ і в два рази менше зростання ВВП – 1,5%.

До кінця 2016 року в уряді очікують долар на рівні 26,7 грн. У наступному році в кращому випадку 27,2 грн за долар, в гіршому – 30 грн за долар.

В обох сценаріях є показники і прогнози, які збігаються. Наприклад, підвищення тарифів, підвищення соціальних стандартів, або невирішена проблема з реструктуризацією “кредиту Януковича”, яка також переноситься у 2017 рік.

Ще один загальний для обох сценаріїв пункт – подальше наближення ставок акцизів, ПДВ і мит до європейських стандартів.

У такому випадку ми говоримо про базові сценарії. Але крім цих базових сценаріїв, Мінекономрозвитку також передбачає ще й альтернативні варіанти до них.

Умовно, назвемо їх оптимістичний сценарій №2 і песимістичний сценарій №2.

У першому випадку з нашою країною відбудеться все найкраще, що може статися: бізнес-клімат покращиться, зростання світової економіки збільшить валютну виручку від експорту і спровокує приплив інвестицій.

Україна інтегрується в європейські потоки товарів, фінансів і технологій і закріпить свої позиції на світових ринках. Все це знизить напругу на валютному ринку і інфляцію, і дасть зростання ВВП в 5-6%.

Кризовий сценарій припускає падіння ВВП на 5% і все з точністю до навпаки. Цей сценарій буде супроводжуватися мінімальним припливом іноземного капіталу, девальвацією гривні до 38-40 грн за долар, інфляцією на рівні 21-22%. За такого розвитку подій доходи населення продовжать знецінюватися, безробіття зросте.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *